KONST / Litografier / Färglitografi 15103010
nr 1510 3010
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
"Äpplen i korg". Ur portföljen Vardagsglädje. Signerad, färglitografi, numrerad 181/260. Bildmått: 31x37 cm, yttermått inklusive ram: 46x50cm
Kondition: trasigt glas
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
måndag 12 december 2022
kl 19:12:15
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås